Konkurs rezytatorski 2005


"NAD WODĄ WIELKĄ I CZYSTĄ"
       Nasze Gimnazjum wraz z Gminnym Centrum Kultury w Kluszkowcach z/s w Maniowach jest organizatorem corocznego KONKURSU RECYTATORSKIEGO "NAD WODĄ WIELKĄ I CZYSTĄ".
       Przeznaczony on jest dla szkół podstawowych i gimnazjów z gmin położonych nad brzegami Jeziora Czorsztyńskiego. Uczestnikami są uczniowie szkół z terenu gmin : Czorsztyn i Łapsze Niżne, startujący w trzech kategoriach wiekowych : - uczniowie klas I - III szkół podstawowych, którzy przygotowują recytację jednego wybranego utworu literackiego oraz - uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych i klas I - III gimnazjalnych, którzy przygotowują prezentację tekstu poetyckiego oraz fragment prozy. Łączny czas recytacji nie może przekroczyć 4 min.
Liczba uczestników ograniczona jest do dwóch w każdej kategorii z danej szkoły.
Bardzo mile widziane są teksty związane tematycznie z naszym regionem, za wykonanie których przewidziana jest specjalna nagroda Wójta Gminy Czorsztyn.
       Celem konkursu jest interesująca prezentacja najpiękniejszych utworów literackich w najbardziej uroczym zakątku Ziemi Czorsztyńskiej - w Osadzie Turystycznej Czorsztyn położonej na Stylchynie w Kluszkowcach.

Dnia 07.04.2005 r. w sali Remizy OSP odbyły się 5. szkolne eliminacje do konkursu, w których wzięło udział 20 uczniów. Jury wyłoniło zwycięzców :

Wyróżnienia otrzymały uczennice :
Justyna Wiącek, Izabela Gorlicka, Katarzyna Myśliwiec.

I miejsce zajęli :

-Szymon Chowaniec ( A. Mickiewicz "Pan Tadeusz" - fragm. , W. Jarzębowski "Anegdoty o Janie Pawle II" )
      
oraz Ryszard Kurpiel( A. Bursa "Ja chciałbym być poetą" , S. Mrożek "Wesele w Atomicach" - fragm. )

II miejsce :

Joanna Leśnicka ( W. Szymborska "Portret kobiecy", K. Siesicka "Jezioro osobliwości" - fragm. )

III miejsce :

Anna Kowalczyk ( W. Szymborska "Pierwsza fotografia Hitlera", E. Hemingway "Stary człowiek i morze" - fragm.)
Osoby te wzięły udział w konkursie na szczeblu gminnym, który odbył się 12. 04. 2005 r. Ryszard Kurpiel zajął I miejsce, a Anna Kowalczyk - III.Szymonowi Chowańcowi przyznano specjalną nagrodę Wójta Gminy Czorsztyn. Wyróżniono również Anetę Krzystoń , uczennicę naszego Gimnazjum, która reprezentowała Gminne Centrum Kultury.Opracowała: Dorota Plewa